• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ18:30 - 23:00

  SALI18:30 - 23:00

  ÇARŞAMBA18:30 - 23:00

  PERŞEMBE18:30- 23:00

  CUMA18:30 - 23:00

  CUMARTESİ10:00 - 19:30

  PAZAR10:00 - 19:30

 • 532 554 1654 - 539 951 6184
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSSiyavuşpaşa Mahallesi, Çamlık Caddesi, Fındık Sokak, No: 5, Bahçelievler/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN HABERLER

proWES Bakırköy Bahçelievler’de Escrima dersleri

By Editor | In Manşetler, WING CHUN & ESCRIMA | on November 30, 2011

proWES Bakırköy Bahçelievler‘de ilk Escrima dersi 3 Aralık Cumartesi günü…

Nerede?

Techno Sports Club‘da Cumartesi saat 10:00’da başlayacak dersler bir buçuk saat sürecektir. Bilgi almak için iletişim kısmından ilgili telefonlara ulaşabilirsiniz.

Escrima, Filipinler’e özgü silahlı bir savaş sanatı sistemidir. Sistem içinde temel olarak sopa, çift sopa, bıçak, machete (pala), kılıç, staff (uzun sopa), palm stick (avuç içi sopası) vb gibi silahlar kullanılsa da, Escrima uygulayıcısı (Escrimador) silahın sadece vücut mekaniğini anlamada, vücudu silah olarak kullanmada bir araç olduğunu bilir.

Tehlike durumunda etrafınızda veya yanınızda bulunan herhangi bir nesne nefsi müdafaa amaçlı birer savunma aracına dönüşür. Anahtar, cep telefonu, şemsiye, kalem, pet şişe bunlardan sadece birkaçı…

Escrima tek bir silah üzerine yoğunlaşıp, sadece o silahın uzmanı olmayı öğretmez. Silahları birbirlerine karşı avantaj-dezavantaj, mesafe ve ağırlığına göre inceler ve bu bakış açısını kazandırır. Geleneksel ve modern silahlar ya da sayısız doğaçlama silahı “aynı prensipler ve konseptlerle” kullanmayı öğretir. Bir süre sonra Escrimador için silahın tek başına özel bir anlamı kalmayacak ve tüm silahlar bu konseptlerle “bir bütün” olacaktır.

Aynı prensip ve konseptler çıplak el için kullanılır. Filipin Boksu eğitimin önemli bir parçasıdır.

Filipin Boksu

proWESEscrima sisteminin ayrılmaz bir parçası olan çıplak el sistemi Filipin Boksu, uygulayıcıya asıl silahın kendi bedeni olduğunu öğretir. Tüm batı boksu vuruşlarının yanı sıra tekmeler, diz ve dirsekler kullanılır. Ayrıca silahla yapılan vuruşların çıplak ele geçişi olan çekiç yumruklar da Filipin Boksu içinde öğretilir.
Filipin Boksu bir bütün çıplak el sistemidir. Bazı zamanlarda tüm ders silaha dokunmadan, sadece çıplak el çalışmaları ile geçebilir. Gölge boksu çalışmaları, karşılıklı sparring, focus pad ve kum torbası çalışmaları Filipin Boksu için önemlidir ve proWES okullarımızda uygulanan çalışma şekillerindendir.

Escrimador, Filipin boksunda ilerledikçe aynı teknikleri silahla da kombine etmeye başlayacak ve Filipin boksunun silahlı çalışmalara, silahlı çalışmaların Filipin Boksuna sağladıklarının farkına varacaktır.

Escrima’da Seviyelendirme Sistemi ve Eğitim Metodu

proWESEscrima sisteminde kuşak ya da “seviyelendirme sistemi yoktur.Filipin Savaş Sanatları (FMA)’nın farklı silah ve mesafelerinin aynı konseptlerde buluştuğu bir eğitim metodu ile aktardığımız Escrima’nın seviyelere bölünmesi bu algıyı bozacaktır.
Temel eğitim sırasında araç olarak kullanılan ve kavramayı kolaylaştıran bazı silahların, öğrencinin gerekli seviyeyi almamış olması nedeniyle kullanılamaması proWES Escrima eğitim anlayışına aykırıdır. proWES Escrima’da silahlar sadece bedeni eğitmekte bir araçtır.

Okullarımızda Escrima sistemi temel bazı konseptler üzerine inşa edilmiş bir metotla öğretilir. Bunlar kısaca: “Denge, hız-zamanlama-mesafe, kuvvet, odaklanma ve silahlar arası geçiş” olarak ifade edilebilir. Böylelikle tüm silahlar ve çıplak el sistemi olan Filipin Boksu aynı konseptler ve prensipler ile birleşerek bir bütün sistem oluştururlar.

[hana-flv-player video=”http://www.prowesbb.com/wp-content/uploads/2011/08/proWES_Escrima_ Guro_Cemil_uylukcu.mp4″ width=”400″ height=”300″ description=”Guro / Si-fu Cemil Uylukçu’nun proWES Escrima tanıtımı” player=”4″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]Matrac X3-KL1724option legitкак определить модель ноутбукаотдых туркредит икеаwebsite language translationпродвижение сайта в топпроверить позиции сайта онлайнкупить шины toyodashзаказать артистов на праздникпродвижение сайта – москва https://topodin.com/seo/post/servisy-i-mobilnye-prilozheniya-v-pomosch-marketologamмини байкипогодные сайтывладимир мунтян отзывылобановский александр игоревичлобановский александр дочьпосуда складнедорогой планшет для игр и интернетатемный цвет помады

to "proWES Bakırköy Bahçelievler’de Escrima dersleri"

 • Abdullah Demir says:

  30 November 2011 at 09:19 - Reply

  ilk ders herkese açık…

 • Rmzn Laçin says:

  23 December 2011 at 11:08 - Reply

  mukemmel bır sey bende kurs alıyorum ama bunlara daha gelmedım

 • Orhan Asal says:

  26 December 2011 at 14:24 - Reply

  Ben de öğrenmek isterdim. Keşke yeterli zamanım olsaydı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 507 122 39 05