• Açılış Saatleri

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ18:30 - 23:00

  SALI18:30 - 23:00

  ÇARŞAMBA18:30 - 23:00

  PERŞEMBE18:30- 23:00

  CUMA18:30 - 23:00

  CUMARTESİ10:00 - 19:30

  PAZAR10:00 - 19:30

 • 507 122 3905 - 532 554 1654
 • İletişim

  Kontakta kalalımX

  ADRESSiyavuşpaşa Mahallesi, Çamlık Caddesi, Fındık Sokak, No: 5, Bahçelievler/İSTANBUL

  YORUM VE MESAJ YAZ

  Mesajınız gönderiliyor, lütfen bekleyiniz....

  Mesaj yazdığınız için teşekkür ederiz... En kısa zamanda size cevap yazacağız :)

  Bir şeyler yanlış gidiyor... Tekrar yazar mısınız?? :(

  Tüm alanları doldurduktan sonra göndermelisin.

WING CHUN HABERLER

Savaş sanatı nedir?

By ebmasBB | In WING CHUN & ESCRIMA | on October 28, 2010

Savaş negatif ve olumsuz bir kelime. Hayatımızda istemiyoruz. Ancak istemediğimiz ve karşı olduğumuz bir çok şeye maruz kalıyoruz. Bu nedenle “bunlara” karşı korunmak için “bunlar” hakkında bilgi sahibi olmamız da gereklidir.

Şiddet siz istemeseniz de bazen gelip sizi bulabiliyor. Bu şiddet fiziki olmayabilirde.. Şiddeti bir varlığın diğer varlığın üzerine tahaküm kurma çabası diyerek tanımlarsak. Kavramı daha da geliştirmiş oluruz. 

Wing Tzun’un dört temel prensibi

1- Yol boşşa ilerle.
2- Yapışık kal.
3- Güce karşı durma
4- Çekilirse takip et.

Sosyal ilişkilerinizi de bir savaş stratejisi ile yönetebilirsiniz. İş yaşamından, özel hayatınıza kadar daha sakin ve daha kontrollü olabilirsiniz.

Savaş sanatları, kökeni insanların ilk yaşam mücadelesi verdiği zamanlara dayanır. 10. ve 14. yüzyılda atlı kavimler süvari birlikleriyle dünya medeniyetlerini tam anlamıyla kasıp kavurdu. Atlı kavimler süvari birliklerini hayvan sürülerini otlatırken – sürüyü çevirme, sürüye giren yabancı hayvanları ayırma, dağılan sürüyü toplama, seçilen hayvanının sürüden çıkartılıp kurban edilmesi…vb. gibi yöntemler- savaş içinde kullanacakları teknikleri de geliştirdiler.

Şehir hayatında insanlarla daha iç içe bir yaşam sürmekteyiz. Wing Tzun bize tam da bu yaşamın kurallarına göre düzenlenmiş bir savaş sanatı. Chi Sao (Yapışık Eller) ile rakibinle sürekli kontak halinde kalarak onun hislerine göre atak yapmayı ve saldırılarına cevap vermeyi öğreniyorsunuz.

Chi Sao’yu hayatınızda uygulamanın yollarını da ders içinde bulabilirsiniz. Salonda yapacağınız antremanla zihninizin içindeki fikirleri adrenalin ile atabilirsiniz.xnj nfrjt seoD404 GStar Island апартаментывалюта москвыхоум кредит 8 800наружные видеокамерыМоноподы для телефоновзаконы по алиментамламинат своими рукамиvzlomsoft.netmonitorоценить стоимость сайтаmfx broker отзывы о брокерекупить пенопласт в леруа мерленинтернет магазин ноутбукалександр лобановскийotz vikoffвок посудаподводка для глаз отзывыкупить китайский смартфонзолотой макияж фото

No Comments to "Savaş sanatı nedir?"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 507 122 39 05
DMCA.com Protection Status