• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ18:30 - 23:00

  SALI18:30 - 23:00

  ÇARŞAMBA18:30 - 23:00

  PERŞEMBE18:30- 23:00

  CUMA18:30 - 23:00

  CUMARTESİ10:00 - 19:30

  PAZAR10:00 - 19:30

 • 532 554 1654 - 553 632 0077
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSSiyavuşpaşa Mahallesi, Çamlık Caddesi, Fındık Sokak, No: 5, Bahçelievler/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN’DA RENKLERİN ANLAMLARI

Wing Tzun (Wing Chun) derslerinde farklı renkler Wing Tzun (Wing Chun) derslerinde farklı renkler öğrencileri, eğitmenleri, seviyeleri ve ustaları gösterir. Derse yanlış renkle girmenize genellikle izin verilmez. Eğitmeninizin bu konudaki anlayış sınırlarını zorlamayın. Gelenekler ve saygı ritüelleri bunu gerektirir.

Renklerin Anlamları: Wing Chun’da Beyaz ve Siyah

WING CHUN GRUP DERSLERİ

Wing Chun grup derslerine herkes katılabilir. Kondisyon, yaş, cinsiyet ve daha önce başka bir eğitim almış olmasına gerek kalmadan Wing Chun çalışabilir.

WING CHUN ÖZEL GRUP DERSİ

EBMAS Wing Chun özel grup dersleri birden fazla öğrencinin bir araya gelerek kendileri ve eğitmen için uygun zaman ve yerde ders yapma imkanı sağlar.

WING CHUN ÇOCUK GRUBU

EBMAS Wing Chun çocuk programı büyüklerin çalışmalarından daha farklıdır. Çocuklara dövüşme kabiliyeti vermekten çok daha öte hedefler barındırır.

WING CHUN ÖZEL DERS

Wing Chun özel dersleri eğitmenle birebir yapılır. Eğitmenle görüştükten sonra, sizin ya da eğitmenin belirlediği bir salonda Wing Chun dersi yapabilirsiniz.

KURUMSAL KORUNMA VE SELF DEFENS

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, Wing Chun ve Escrima ile mesleği gereği sık sık saldırıya veya şiddete maruz kalanlara özel grup dersleriyle kendilerini korumayı öğretir.

GÜVENLİK EĞİTİMİ

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, kurumların ve firmaların güvenlik personeline grup Wing Chun ve Escrima dersleri vermektedir.

AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI KORUNMA

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, “Aile İçi Şiddete Son” kampanyasına destek vererek şiddete maruz kalan mağdurlara ücretsiz Wing Chun ve Escrima dersleri veriyor.

DİZİ FİLM KOREOGRAFİLERİ

EBMAS içinde öğretilen Wing Chun – Wing Tsun ve Escrima sistemleri ile dizi ve filmler için mücadele, dövüş ve çarpışma sahnelerinin eğitim verilmektedir.

Wing Chun’da öğrencinin beyaz giymesi, beyaz bir kağıt gibi boş ve çalışmaya hazır olmasını gösterir. Bu renk çalıştıkça -aynı kağıt üzerindeki karalamalar gibi- koyulaşacaktır. 8 SL -12 SL arasındaki eğitmenler siyah giyerler. Ancak bu seviye arasında ve eğitmen değilseniz yine beyaz giyersiniz.

Eşofman ya da şortların siyah olması Ying Yang’daki siyah ve beyazdan gelmektedir. Sizdeki karşıtlıkları simgeler.Sizin saflığınız ile beraber içinizdeki Yang’da değişecektir. Ancak son seviyeye kadar kalacaktır.

Wing Chun’da Kırmızı

Wing Chun’da ve Çin kültüründe çok özel bir renktir. Çin’de uğuru, mutluluğu, başarıyı, iyiliği ve güzelliği temsil eder. Bayramlarda ve festivallerde kapılarına kırmızı renkli fenerler asarlar. Wing Chun’da da “Sifu” (Baba) ünvanını temsil edenler bu rengi giyerler. Ayrıca “Sifu” ünvanını almamış ancak TG programı çalışanlar da siyah üzerine ince ya da küçük bir parça kırmızıyı kullanabilir.

Wing Chun’da Sarı

EBMAS nedir?

EBMAS, 2001 yılında Dai Sifu Emin Boztepe tarafından kuruldu. Wing Chun ve Escrima eğitimi veren dünyanın en büyük organizasyonlarından birisidir. Organizasyonun ismi kurucusundan gelir: Emin Boztepe Martial Arts System…

Emin Boztepe kimdir?

Wing Chun Kung Fu’da Dai-Sifu, EBMAS kurucusu; Emin Boztepe. 17 Haziran 1962 yılında Eskişehir’in Emirdağ ilçesi’nin Bağlıca köyünde dünyaya geldi.

Seminerler

Dai-Sifu Emin Boztepe, sadece Türkiye'de verdiği Wing Chun ve Escrima seminerleri listelenmektedir. Seminerler herkese açıktır. Yeni başlayanlar da katılabilir.

Antrenmanda ne giyilir?

Wing Chun antrenmanlarında öğrenciler beyaz tshirt ve siyah eşofman altı veya şort giyebilirler. Salon kuralları gereği genelde sokakta kullanılmayan temiz bir spor ayakkabısı istenir.

EBMAS ve kondisyon

EBMAS’ın anladığı ve çalıştırdığı Wing Chun içinde kondisyon, güç ve patlayıcılık önemli yer tutar. Wing Chun stilini bulan Ng Mui bilinenle 5 Kung Fu stilinin büyük ustasıdır.

Çin kültürü’nde imparatorluğu simgeler. İmparatorluk kaftanları sarı renklidir. Ancak Wing Chun Kung Fu’nun kökleri Budist Shaolin Tapınağına dayanmaktadır. Budistlerde rahiplerin elbiseleri sarı veya sarının tonlarıdır. Çünkü sarı renk Budistler için dünyevi isteklerden vazgeçmeyi ifade etmektedir. Sarı rengi Wing Chun’da organizasyon kuran, bir çok Sifu yetiştiren teknik kadar felsefi boyutlarda da ilerleyenler giyer.

Wing Chun’da siyah üzerinde sarı çizgiler ya da küçük bir bölüm sarı ise giyen kişinin “Master” ünvanındadır. Bunun anlamı; çıplak el formlarını ve programlarını tamamladığını gösterir. Artık bu seviyedeki kişinin önünde silah programları – uzun sopa ve barg cham do- bulunuyor.

Wing Chun’da Sadece Beyaz

Çin kültüründe beyaz saflık ve temizlik kadar ölümü de simgeler. Bir çocuk doğduğunda saf ve temizdir. Wing Chun’da da uzun çalışmalar sonucunda Sarı’dan tekrar beyaza geçersiniz. Ancak bu sefer sadece üst beden için değil tamamen Beyaz giyinilir. Çünkü artık ilk doğduğunuz gibi saflaştığınıza inanılır. İçimdeki siyahlığı da çıkarmış oluyoruz.

Buraya kadar size renkleri kabaca anlattım. Dünya üzerinde bir çok Wing Chun organizasyonu var. Kendi bakış açılarına göre üniforma ve giyim tasarlamaktadırlar. Ancak tüm tasarımlar bu kabaca anlatımların doğrultusunda yapılmaktadır.

Yazan: Sihing Abdullah Demir

Katkı: Sifu Nehar Erenанглийский текст 10000 знаков с переводомпродвижение yandexlesbians tongue suckingтуры на бали в маедельта кредит банк самараЗарядныекак определить позицию сайта в googlemiami luxury apartments for rentopteckpowerampвзломанныепродвижение сайта заказатьинструмент стуслохарьков никасhow to search your tweetsалександр лобановский игоревич как раскрутить сайт объявленийmedical termsблинницу купитьнетбук асерсайт мейкап юа

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 507 122 39 05