• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ18:30 - 23:00

  SALI18:30 - 23:00

  ÇARŞAMBA18:30 - 23:00

  PERŞEMBE18:30- 23:00

  CUMA18:30 - 23:00

  CUMARTESİ10:00 - 19:30

  PAZAR10:00 - 19:30

 • 532 554 1654 - 553 632 0077
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSSiyavuşpaşa Mahallesi, Çamlık Caddesi, Fındık Sokak, No: 5, Bahçelievler/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN ANTRENMANLARINDA NE GİYİLİR?

WING TZUN (WING CHUN) ANTRENMANLARINDA NE GİYİLİR? Wing Tzun (Wing Chun) antrenmanlarında öğrenciler beyaz tshirt ve siyah eşofman altı veya şort giyebilirler. Salon kuralları gereği genelde sokakta kullanılmayan temiz bir spor ayakkabısı istenir. Ayrıca kum torbası, focuspad ve darbe yastıklarına vurduğunuz zaman elinizin tahriş olmaması için eldivene ihtiyacınız vardır. Wing Tzun (Wing Chun)’da kullanılan eldivenler kısa parmaklı, başparmağı örtmeyen eldivenlerdir.

Wing Chun için Eldiven Seçerken

WING CHUN GRUP DERSLERİ

Wing Chun grup derslerine herkes katılabilir. Kondisyon, yaş, cinsiyet ve daha önce başka bir eğitim almış olmasına gerek kalmadan Wing Chun çalışabilir.

WING CHUN ÖZEL GRUP DERSİ

EBMAS Wing Chun özel grup dersleri birden fazla öğrencinin bir araya gelerek kendileri ve eğitmen için uygun zaman ve yerde ders yapma imkanı sağlar.

WING CHUN ÇOCUK GRUBU

EBMAS Wing Chun çocuk programı büyüklerin çalışmalarından daha farklıdır. Çocuklara dövüşme kabiliyeti vermekten çok daha öte hedefler barındırır.

WING CHUN ÖZEL DERS

Wing Chun özel dersleri eğitmenle birebir yapılır. Eğitmenle görüştükten sonra, sizin ya da eğitmenin belirlediği bir salonda Wing Chun dersi yapabilirsiniz.

KURUMSAL KORUNMA VE SELF DEFENS

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, Wing Chun ve Escrima ile mesleği gereği sık sık saldırıya veya şiddete maruz kalanlara özel grup dersleriyle kendilerini korumayı öğretir.

GÜVENLİK EĞİTİMİ

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, kurumların ve firmaların güvenlik personeline grup Wing Chun ve Escrima dersleri vermektedir.

AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI KORUNMA

EBMAS Bakırköy Bahçelievler, “Aile İçi Şiddete Son” kampanyasına destek vererek şiddete maruz kalan mağdurlara ücretsiz Wing Chun ve Escrima dersleri veriyor.

DİZİ FİLM KOREOGRAFİLERİ

EBMAS içinde öğretilen Wing Chun – Wing Tsun ve Escrima sistemleri ile dizi ve filmler için mücadele, dövüş ve çarpışma sahnelerinin eğitim verilmektedir.

Wing Chun eldiveni alırken yumruk atmanızı engel olmaWing Tzun (Wing Chun) eldiveni malıdır. Kaba eldivenler nedeniyle zincir yumruk atarken iki eliniz arasındaki mesafeyi açık tutmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir alışkanlık yaratacaktır. Eldiven kullanmadığımız durumlarda ise elleriniz arasındaki mesafeyi açık tutabilirsiniz. İnce  ve hafif eldivenleri seçiniz.

Wing Chun için Dizlik ve Dirseklik

EBMAS nedir?

EBMAS, 2001 yılında Dai Sifu Emin Boztepe tarafından kuruldu. Wing Chun ve Escrima eğitimi veren dünyanın en büyük organizasyonlarından birisidir. Organizasyonun ismi kurucusundan gelir: Emin Boztepe Martial Arts System…

Emin Boztepe kimdir?

Wing Chun Kung Fu’da Dai-Sifu, EBMAS kurucusu; Emin Boztepe. 17 Haziran 1962 yılında Eskişehir’in Emirdağ ilçesi’nin Bağlıca köyünde dünyaya geldi.

Seminerler

Dai-Sifu Emin Boztepe, sadece Türkiye'de verdiği Wing Chun ve Escrima seminerleri listelenmektedir. Seminerler herkese açıktır. Yeni başlayanlar da katılabilir.

Antrenmanda ne giyilir?

Wing Chun antrenmanlarında öğrenciler beyaz tshirt ve siyah eşofman altı veya şort giyebilirler. Salon kuralları gereği genelde sokakta kullanılmayan temiz bir spor ayakkabısı istenir.

EBMAS ve kondisyon

EBMAS’ın anladığı ve çalıştırdığı Wing Chun içinde kondisyon, güç ve patlayıcılık önemli yer tutar. Wing Chun stilini bulan Ng Mui bilinenle 5 Kung Fu stilinin büyük ustasıdır.

er antrenmanlarında ve mücadelelerinde dizlerinizi ve dirseklerinizi korumalısınız. Bunun için dizlik ve dirseklik almanız gerekebilir. Bu konuda çok farklı alternatifler var. Genelde ve çok bulunan voleybolcuların kullandıklarını kullanabilirsiniz. Daha özel korumalıları da araştırıp alabilirsiniz.

Kask

Wing Chun Nedir?

Wing Chun güçlü rakibe karşı hisleri ve açıları kullanarak agresif saldırı yapmayı sağlayan savaş sanatıdır.  Çin kökenlidir. Wing Chun, Çince'de  " Sonsuz Bahar" ve " Bahar Şarkısı" anlamlarına gelmektedir.

Wing Chun tarihçesi

Wing Chun Kung Fu‘nun yaklaşık 300 yıl önce Çin’de din kökenli savaş sanatçıları tarafından geliştirildiği düşünülmektedir.

Wing Chun terminoloji

EBMAS altında yapılan stillerle ilgili terimler aşağıda görülmektedir. Tekniklerin isimlerini yazarak tablo içinde arama yapabilirsiniz.

Wing Chun'da renklerin anlamları

Wing Chun derslerinde farklı renkler öğrencileri, eğitmenleri, seviyeleri ve ustaları gösterir. Derse yanlış renkle girmenize genellikle izin verilmez.

Siu Nim Tao nedir?

Wing Chun Kung Fu içindeki ilk formdur. Siu Nim Tao’nun çevirisi için “Küçük Fikir Yolu” denebilir. Wing Chun Kung Fu‘ya yeni başlayanlar bu formla tanışır.

Derslerdeki atakların daha gerçekçi ve daha sert olmasını istiyorsanız kask kullanmanız gerekecektir. Gerçek bir kavgada saldırının asıl yoğunluklu geleceği nokta başınızdır. Derslerde gerçekçi bir canlandırma için kafanızı korumalısınız. Kask bu konuda iyi bir yardımcıdır. Kask başınıza gelen darbeleri korusa da; darbeler sonucunda başınızın savrulmasıyla boynunuzda oluşacak zorlamalardan kaçış yoktur.

Spor Ayakkabı

Dersler genelde zemini parke kaplı sınıflarda yapılır. Wing Chun adımlarında ayağın duruş pozisyonu ve adımın şekline bakarsanız; Tenis ayakkabıları derslerde daha kullanışlı olmaktadır. Ayağın yan taraflarından güçlendirilmiş tenis ayakkabıları kolay kolay açılmamaktadır.

Yazan: Dai-Sihing Abdullah Demirspell check free onlineламинат паркетная доскаSkype binary signalsтуры на килиманджарокредит гражданам снгмагазин блендеровпродвижениеБеспроводные точки доступарынок паркетной доскиskachat-point-blankссылкацерковь возрождение отзывыутеплитель стен пеноплексинтернет магазинkontur-yamal.ruсервис для проверки позиций сайтатапавей официальныйforex reytingкупить кисти для макияжа киевмагазины планшетовсхема наносить консилер

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 507 122 39 05